Чень Багуа Чжан

ПРО ЧЕНЬ БАГУА ЧЖАН

Основою Багуа Чжан є найдревніший принцип символізації природніх трансформацій та змін в Людині за допомогою графічних схем «Канону Змін» И-Цзин – 8 Триграм і 64 Гексаграм. Відповідно до космогонічної концепції, в основі якої покладені сили Інь-Ян, Людина є мікрокосмом, в якому відбуваються енергетичні взаємодії Ци, подібні макрокосмним. В Багуа Чжан біоенергетична структура Людини представлена у вигляді символічної форми, що відповідає Триграмам. Триграми наділені певними характеристиками та символізують аналоги частин тіла або функціональних систем організму.

Майстри Багуа Чжан говорять: «Усе Тіло – Вісім Триграм».

Базове поняття «Канону Змін» И-Цзин – Триграма. Усього існує Вісім Триграмм, кожна з яких символізує певну Силу Стихії. Кожному положенню долоней та формам відповідає одна з 8-ми Триграм. Перехід з одного положення в інше відбувається відповідно до законів Зміни Триграм, які зазначені в «Каноні Змін» И-Цзин. В Багуа Чжан ці Сили асоціюються з певними тваринами та їх властивостями. Відповідно до цього будь-яка позиція та рухи втілюють якості та Силу однієї з цих тварин, а Мистецтво Багуа Чжан полягає в здатності проявляти ці Сили та вільно змінювати їх в залежності від дій Атакуючого.

Хто, коли і де сформував Мистецтво Багуа Чжан – невідомо. Більшість людей дізналися про нього порівняно недавно, але легенда повʼязує розсекречення цього Мистецтва з імʼям Дун Хайчуаня, приблизно в 20-х рр. XIX ст. До цього Дун Хайчуань володів Ерлан Цюань та вважався непоганим бійцем. Багуа Чжан інтенсивно розвивалось при династії Цин (1820-1850), а офіційно Дун Хайчуань почав викладання Багуа Чжан з 1875 р. в Пекіні, перебуваючи на службі у великого князя Су. Звідки воно і поширилося по всьому Китаю.

У Дун Хайчуаня було багато учнів, і кожного з них він навчав по-своєму, застосовуючи диференційований підхід, відповідно до особистих здібностей, і тому ортодоксальний стиль змінився та на сьогоднішній час існує багато варіантів. Так зʼявилося декілька різноманітних гілок Багуа Чжан. На сьогодні їх збереглось три: Инь, Ши, Чень.

Значний вплив на розповсюдження Багуа Чжан зробив відомий учень Дун Хайчуаня – Чен Тінхуа. До знайомства з Дун Хайчуанем Чен вже був чемпіоном по Шуай Цзяо Ушу, незважаючи на молодий вік (28 років), він був майстром високого рівня, та переміг багатьох суперників різних видів Ушу, що пізніше вплинуло на вдосконалення ним власної техніки Чень Багуа Чжан.

Відмінними рисами Чень Багуа Чжан є застосування Техніки в постійному переміщенні по колу. Усі рухи повʼязані між собою та плавно переходять з одного в інший. «Крок По Колу» використовується в основному для відходу з лінії атаки та наближення до Атакуючого з несподіваного кута, що не дає йому зосередитися та підготувати атаку.

Базовою вправою Чень Багуа Чжан є оволодіння правильною ходою-переміщенням з генеруванням особливого «Внутрішнього Зусилля» Ци, за допомогою якого відбувається породження різноманітних трансформацій Багуа Чжан.

Кроки в Чень Багуа Чжан короткі та швидкі, а проковзування в кінці кроку дозволяє миттєво скоротити довгу дистанцію та направити значний потік Внутрішньої Енергії Ци в одну точку, непомітно для Атакуючого.

Основною формою долоні, яка використовується в напрямку Чень Багуа Чжан, є «Долоня – Кігті Дракона», тактикою якої є вихід за спину Атакуючого та розповсюджене використання кидків в поєднанні з ударами.
В Чень Багуа Чжан практикують найшвидше наближення до Атакуючого та захід йому за спину, а при виконанні комплексів намагаються досягти безперервності та швидкості рухів.

Чень Багуа Чжан завжди був найпопулярнішим
серед усіх стилів Багуа Чжан!

РЕЗУЛЬТАТИ ПІСЛЯ СЕМІНАРУ І ТРЕНУВАНЬ

Багуа Чжан індивідуально та в групі:

– Крок Багуа
– Зняття Напруги
– Здорова Осанка
– Радісний Настрій
– Концентрація Уваги
– Відновлення Біоритмів
– Граціозні Переміщення
– Спокій та Розслаблення
– Алхімія Восьми Триграм

ЧЕНЬ БАГУА ЧЖАН

Чень Багуа Чжан (程派八卦掌) – популярна система самовдосконалення та одне з найцікавіших Мистецтв Китаю. Відноситься до «Внутрішньої Сімʼї» Ушу. Це означає, що на відміну від «Зовнішніх Стилів» Ушу, тут перевага надається використанню Внутрішньої Енергії Ци, а не грубій фізичній силі. Це в свою чергу розвиває певні психо-енергетичні властивості, які надають істотні переваги, як в Житті, так і в Бою. Чень Багуа Чжан – один з найкрасивіших та найефективніших напрямків Ушу.

Ба Гуа (八卦) – Вісім Триграм. Цей термін відноситься до восьми базових принципів, які описані в древньому китайському метафізичному «Каноні Змін» И-Цзин. В даному випадку його використання означає, що цей вид Ушу є фізичним відображенням цих восьми принципів, і його базові положення відповідають Восьми Триграмам, а переходи між ними – зазначені в «Каноні Змін» И-Цзин взаємоперетворенням Триграм.

Чжан (掌) – Долоні. Це означає, що в даному Ушу використовуються відкриті долоні (Інь 陰), а не кулаки та гаки (Ян 陽) як в Багуа Цюань та в інших Ушу «Зовнішньої Сім’ї», тому що долоня може і бити як кулак, і захоплювати як гак.

Багуа Чжан (八卦掌) – Долоні Восьми Триграм – це Внутрішнє Бойове Мистецтво, яке засноване на Цигун/Нейгун та теорії «Безперервних Змін». Тому в будь-якій ситуації, Майстер Багуа Чжан перемагає завдяки майстерності володіння Внутрішньою Енергією Ци, а не за рахунок фізичної сили. Першочерговою ціллю Багуа Чжан було максимально ефективне виведення зі строю Атакуючого.

Ушу (武術) – Шлях Поєдинку, китайська форма східних єдиноборств. Достеменне значення Ушу полягає у вмінні відвертати конфлікт. Ушу допомагає Людині в пошуку Справжнього Я.

Shifu Oleksiy Tyshchenko – INTRO (2014)

ЧЕНЬ БАГУА ЧЖАН НАДАСТЬ ВАМ

стабільні результати та допоможе досягнути:

– Навичку Відходу з Лінії Атаки
– Розвиток Енергії Ци
– Оздоровчий Ефект
– Активізацію Творчості
– Динамічну Медитацію
– Змінений Стан Свідомості
– Оволодіння Енергіями Восьми Триграм
– Духовну Трансформацію

В ЦРС™ проводиться практика по Багуа Чжан в Групі та
Багуа Чжан Індивідуально в Києві
тел. (093) 573-89-49

Не треба чекати завтра, щоб почати Нове Життя!
Перший крок назустріч Собі можна зробити в будь яку мить!